مرکز ساخت تندیس – تندیس شیشه ای – تندیس حجمی – تندیس چوبی

تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود. به کسی که تندیس می‌سازد پیکرتراش می‌گویند که با حجم‌سازی تفاوت دارد. از شواهد چنین بر می‌آید که اولین تندیس‌های ساخته شده توسط انسان، سفالینه‌های ونوسی‌اند که به چندین قرن پیش از میلاد تعلق دارند

امروزه استفاده از تندیس به عنوان یاد بود یا هدیه تبلیغاتی در کشورمان مورد استقبال برگزارکنندگان مسابقات ، یادواره ها ، کنفرانس ها، همایش ها، سمینار ها، جشنواره ها، شرکت ها و … قرار گرفته است.

تندیس در مفهوم کلی آن پیکره‌ای است که غالباً با هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن یک واقعه، مثل وقایع تاریخی، وجود یک انسان. یا حتی شیء و حیوان با استفاده از موادی مانند گچ، انواع سنگ‌ها، چوب و فلزاتی مانند طلا، نقره، برنز و … ساخته می‌شود.

تندیس

مجسمه‌های بسیاری برای بزرگداشت وقایع تاریخی ساخته شده‌اند. از آن جمله می‌توان به مجسمه نبرد هیروشیما اشاره کرد. مجسمه‌ها ممکن است به یادبود بزرگان تاریخ ساخته شوند، همچون مجسمه مهاتما گاندی، و بسیاری مجسمه‌ها نیز به‌عنوان هنری عمومی به نمایش گذاشته می‌شوند.تعداد محدودی از مجسمه‌ها خود به مظهری از تاریخ بدل می‌شوند، مانند مجسمه آزادی در ایالات متحده آمریکا. همچنین، در ایران، سالانه بسیاری از جشنواره‌ها یا دوسالانه‌ها برپا می‌شود که به‌عنوان قدردانی و یادبود به برگزیدگان [ تندیس ] هدیه داده می‌شود.

مانند جشنواره‌های: فیلم فجر، تندیس سیمرغ بلورین، جشنواره بین‌المللی فیلم جوان و نوجوان، دوسالانه مجسمه‌سازی، دوسالانه نگارگری، جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، تندیس چنگ زرین، جشنواره فیلم رشد، جشنواره بین‌المللی تئاتر رضوی، جشنواره بین‌المللی تولیدات رادیویی،جشنواره تلویزیونی جام جم ، دوسالانه مجسمه‌های شهری و ….

امروزه ، بیشتر تندیس‌های جشنواره‌ای، آمیزه‌ای است از هنر و صنعت و همین موضوع است که دشواری کار را دوچندان می‌کند و هنرمند صنعتگر را وا می‌دارد تا علاوه بر تسلط و توانایی در به کارگیری دستگاه‌های پیشرفته، به تعهد و ملاحظه‌ی فرهنگ و پیشینه و ذات هنر نیز، بیش از پیش بیندیشند.

 خدمات قابل ارائه توسط جعبه سازی هاول


 ساخت و فروش تندیس حجمی – تندیس پلکسی گلاس – تندیس شیشه ای – تندیس چوبی

 ساخت و فروش مستقیم جلد و فولدر تقدیرنامه گالینگور 

حکاکی بر روی لوح چوبی ، ورق مولتی استایل ، پلکسی گلاس و …

 ساخت و فروش جعبه لوح تقدیر مخمل جیرجعبه لوح تقدیر چوبیجعبه لوح تقدیر چرمی

آماده همکاری با کلیه سازمانها-ادارات-شرکتهای خصوصی_آموزش و پرورش و …


 

تندیس-ونوسی

انواع تندیس


مجسمه‌ها می‌توانند از مواد مختلفی چون چوب، گچ، جیپس، فایبرگلاس، فلزاتی همچون طلا، نقره و برنز، انواع سنگ‌ها مانند سنگ مرمر و … ساخته شوند و بسته به موارد استفاده در اندازه‌های مختلفی دارند:مجسمه‌های کوچک را تندیسک (statuette) نیز خوانده‌اند. مجسمه‌هایی که تنها سر و شانه را به تصویر می‌کشند نیم‌تنه (bust) نامیده می‌شوند.به مجسمه‌هایی که در آن‌ها تنها شکل سر تصویر شده باشد، سردیس گفته می‌شود.

تندیسک‌هایی که به عنوان یادبود در مراسم‌های مختلف اهدا می‌شود را در ایران با همان عنوان تندیس می‌شناسند. در میان جنس مجسمه‌ها نوع جدیدی با نام جیپس تولید می‌شود که این نوع مجسمه مقاومت بیشتری نسبت به پلی‌استر داشته و مقاوم در برابر سرما، گرما و رطوبت می‌باشد. این نوع مجسمه‌ها را به شرط دارا بودن کیفیت مناسب رنگ می‌توان در محیط روباز و بیرون از منزل نیز نصب و به کار برد.

در سالهای اخیر، رواج بیش از پیشِ تندیس‌هایی که در جشنواره‌ها و مراسم مختلف به افراد اعطا می‌شود، شرایطی را فراهم آورده است تا ساخت اینگونه تندیس‌ها با ایده‌های جدید و نگرش‌های گوناگون مواجه شود.رابطه‌ی مستقیم عرضه و تقاضا، دیدگاه‌های متفاوت و در دسترس بودن ابزارهای دقیق مربوط به این کار، گاه تندیس یادبود جشنواره‌ای را تا حد یک لوح ساده پایین آورده و گاه به سمت خلق آثار بی بدیل و ارزشمند سوق داده است.

معنی تندیس درلغت‌نامه دهخدا


تندیس . [ت َ] (اِ مرکب) بمعنی تن مانند است، چه دیس بمعنی مانند باشد و بمعنی صورت و تمثال و پیکر و کالبد و قالب و جثه نیز آمده‌است اعم از انسان و حیوانات دیگر. (برهان) (از ناظم الاطباء). بمعنی تندس. (فرهنگ جهانگیری) (از آنندراج). از: تن + دیس، جزو دوم از مصدر «دئس» اوستایی بمعنی نمودن و نشان دادن، یعنی تن نما، و این جزو بصورت پسوند در فرخاردیس و طاقدیس هم دیده می‌شود. (حاشیهٔ برهان چ معین)

اعلام قیمت تندیس پس از مشخص شدن طرح و تعداد مورد نظر مشتریان محترم، تقدیم خواهد شد.